Marka Takibi ve Marka Koruma Nedir?

Marka sahipleri, tescilli yada tescil için daha önce başvurusunu yaptıkları markalarını korumak hususunda, her ay yayınlanan Marka Bültenlerini takip ederek markaları ile aynı yada benzer olanlarını tespit edip itiraz etme hakkına sahiptirler.

Ancak marka sahiplerinin bu takipleri her ay periyodik olarak yapmaları fazlasıyla zor bir işlemdir. Aynı yada ayırt edilemeyecek derecede benzer markaların tespitini yapmak ve bu hususta itiraz işlemlerini gerçekleştirmek oldukça profesyonellik isteyen bir iştir. Bu nedenle marka sahibi müvekkillerimizin haklarının devam ettirilmesi açısından Marka ve Patent Tescil Ofisi olarak sadece tescil ve itiraz işlemlerini yürütmekle kalmayıp, süresiz olarak benzer marka takiplerini yapmakta ve müvekkillerimizi zor duruma düşürme ihtimali bulunan benzer markaları tespit ederek müşterilerimize bilgi vermekteyiz. Üstelik bu işlem için Marka ve Patent Tescil Ofisimiz tarafından her hangi bir aylık yada yıllık ücret talebinde bulunulmamaktadır. Ücret, müvekkillerimizin “evet bu marka benim markama benziyor lütfen itiraz edelim” şeklinde bir yazılı talimat vermesinin ardından yapacağımız itiraz işlemlerinde talep edilecektir.

Marka Takibi ve Koruma İşlemleri ile ilgili detaylı bilgi için İletişim Formunu doldurabilir veya sorularınız için merkez ofisimizle irtibata geçebilirsiniz. 0312 231 17 77

Markanızın Tescil Başvurusu İçin Tıklayınız…