Faydalı Model Tescili

Tescil edilmemiş bir Faydalı Modele ait ürün kanunen size ait değildir. Bu nedenle; bir başkasının tescil ettirdiği faydalı modele konu ürünün reklamını da yapıyor olabileceğinizi lütfen unutmayın!

Faydalı Model Tescili, işletmenizin değerli varlıkları içinde yer alır ve istenildiği takdirde devir ve lisans yapılabilmektedir.

Faydalı Model Tesciline konu olabilecek söz konusu bir ürünün üretimini yaparak tanıtmaya başlamadan önce mutlaka patent tescil başvurusunda bulunmalısınız.

Tescil ettirmediğiniz Faydalı Modele konu olabilecek bir ürün, ileri ki süreçlerde azımsanamayacak oranlarda maddi ve manevi hak kayıpları ile karşılaşmanıza neden olabilecektir.

Patent ve faydalı model, aynı kanun hükmünde kararname çerçevesinde değerlendirilir. Başvurular ve diğer işlem ücretleri aynı olmakla birlikte, başvuru formları ve tescil belgelerinde ufak farklılıklar bulunabilir.

Faydalı Model Tescil İşlemleri ile ilgili detaylı bilgi için İletişim Formunu doldurabilir yada sorularınız için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz. 0312 231 17 77

Faydalı Model Tesciliniz İçin Tıklayınız…