Patent – Araştırma Sorgulama

Patent Araştırma – Sorgulama İşleminin Önemi; patent alınabilmesi için en önemli koşul, resmi olarak patent başvurusu yapmadan önce patent konusunda son derece deneyimli bir vekil firma ile görüşmeli, buluşunuzun dünya çapında yeni olup olmadığını ve tekniğin bilinen durumunu aşıp aşamadığınız ile ilişkin bir patent araştırma ve sorgulama yaptırmanızdır. Ön araştırma-sorgulama yapılmadan başvurulan bir patent başvurusunun “çatalla çorba içmek” ten pek bir farkı yoktur. Yani; ön araştırmasız ve sorgulamasız bir patent başvurusu yapmak, patent almak anlamına gelmez. Araştırmak ve sorgulamak istediğiniz bir patenti http://tr.espacenet.com ve http://ep.espacenet.com adreslerinden sorgulayabilirsiniz. Unutmayın ki, araştırma ve sorgulama işlemi uzmanlık isteyen bir işlemdir.

Arzu ederseniz, Araştırma Talep Formunu dikkatli bir biçimde doldurarak, deneyim ve uzmanlık gerektiren bu işleme firmamız aracılığıyla başlayabilirsiniz. Araştırma Talep Formunun tarafımızdan alınmasına müteakip size, karşılıklı olarak firmamızca onaylanması gereken Patent / Faydalı Model Tescil İşlemleri İş Sözleşmesi e-mail olarak gönderilecek ve onaylamanız durumunda işlemleriniz resmi olarak başlayacaktır.

Patent Araştırma ve Sorgulama işleminin tarafınıza rapor edilmesi neticesinde, buluşunuzun tesciline engel olabilecek her hangi bir buluş basamağına rastlanmaması (yani tekniğin bilinen durumunun aşılması) halinde, Türk Patent ve Marka Kurumu’na resmi olarak patent tescil talebi için başvuruda bulunabilinir.

Patent Araştırma Sorgulama İşlemleri ile ilgili detaylı bilgi için İletişim Formunu doldurabilir yada sorularınız için merkez ofisimizle irtibat kurabilirsiniz. 0312 231 17 77

Patent Tescil Başvurusu İçin Tıklayınız…