Blog

Ünlülerin Marka Tescilleri

Posted on: 21 Eki 2013
no comments

Ekranlarda ve sahnelerde boy gösteren ünlü isimler, yıllarla adeta kendi markalarını yaratıyorlar. Ünlüler taşıdıkları isimleri sadece kendi mesleki alanlarında değil bunun yanısıra reklam ve yayın hizmetleri, temizlik ve bakım ürünleri, aydınlatma cihazı, içecek ve bir takım satış hizmetleri alanlarında kullanmak için tescilletmekteler. Bu şekilde koruma altına aldıkları markalarını, fırsatçılık yaparak gelir elde etmeye çalışanlarından böylelikle önüne geçmekteler. İşte ünlüler ve markaları;

Beyazıt Öztürk;
İsmi’nin kısaltması ve lakabı olması sebebi ile Beyaz markası TPE Beyazıt Öztürk adına tescillidir.

Cem Yılmaz;
Cem Yılmaz’ın isim tescili’nin yanısıra, kendi filmi olan AROG ve CMYLMZ ibareleri içinde marka tescili bulunmakta.

Şahan Gökbakar;
Recep İvedik filminin marka tescilini almak isteyen Şahan Gökbakar bu markanın daha önce bir başkası tarafından alınmış olması sebebi ile açılan dava sonucu haklı bulunarak bu marka için 20 bin lira ödemiş ve Recep İvedik markasını kendi adına tescillemiştir.

Gülben Ergen;
Şarkıcı Gülben Ergen başka faaliyet alanlarında en çok mal ve hizmet sınıfına sahip olan ünlülerden. Gülben Ergen kendi adını ölçme ve değerleme cihazları, müzik aletleri, danteller, halılar, yiyecek ve içecekler gibi bir çok sınıfta tescil ettirmiş. Ayrıca Gülbence ve Dadı markalarını da kendi adına tescil ettirmiştir.

Kaynak: haber10

Tags: , , , ,