Trademark Publisher Hakkında Duyuru

Sayın Müvekkilimiz;

Daha önceki dönemlerde Trademark Publisher ve şimdiki zamanda World Patent and Trademark Index (WPTI) isimli uluslararası menşeili firmaların, siz değerli müvekkillerimiz de dahil dönem dönem uluslararası marka sahiplerini tespit ederek, tüm Dünya ülkeleri de dahil olmak üzere Türkiye genelindeki birçok marka sahibine, 1.280 TL, 1.440 TL ve/veya 1.544 Euro ödeme yapılması gerekiyor şeklinde aldatıcı ve yanıltıcı faks mesajları gönderdiği ve hatta posta ile mektup yolladığı tespit edilmiştir.

İlgili mektupların gerçek içeriği, kendi internet sitelerine yaptırılan bir kayıt işlemi ile ilgilidir. Trademark Publisher ve World Patent and Trademark Index (WPTI) firmaları tarafından gönderilen faks ve posta içeriğindeki mesajlarını görüntülemek için tıklayınız. İlgili firmaların web sitesi adresleri ise;

http://www.trademarkpublisher.info ve http://www.wpt-index.com/

Marka sahiplerine; sanki markalarını zorunlu olarak kayıt yaptırması gerekiyormuş gibi lanse eden ilgili firmaların tek amacının yanıltıcı bir girişim sonucu dolandırmak sureti ile kazanç elde etmek olduğu apaçık ortadadır.

Tamamen özel insiyatif olan Trademark Publisher ve World Patent and Trademark Index (WPTI) ve firmalarına yapılan başvuruların ve ödemelerin, ne vekiliniz olarak bizimle, ne uluslararası tescil ofisi olan WIPO ile nede resmi olarak bağlı olduğumuz Türk Patent Enstitüsü ile hiçbir ilgisi, anlaşması ve yetkisi bulunmamaktadır.

İlgili firmalara ve mesajlarına itibar etmemeniz önemle duyurulur.