Blog

Samsung ile Apple arasındaki davaya Samsung S4 de dahil ediliyor

Posted on: 5 Haz 2013
no comments

Patent ihlali davaları teknoloji dünyasında sıklıkla karşılaşılan bir duruma dönüştü. Söz konusu davaların büyük bölümünde ise Samsung ve Apple başrolde yer alıyor. İki firma arasında hali hazırda Amerika’da devam eden bir yargı süreci var ve dava muhtemelen yıl sonuna doğru bitecek.

2014’ün ilkbaharında ise konu ile ilgili yeni bir yargılama süreci başlayacak. Apple ve Samsung şu sıralar Yargıç Lucy Koh’a yeni talepler sunarken, Apple’ın Galaxy S4’ü de dava kapsamına almak istediği bildirildi. Nisan sonu itibariyle raflardaki yerini alan Galaxy S4, şu an için 60 ülkede satışta. Apple yetkilileri telefonun analiz edildiğini ve TouchWiz Nature UX 2.0 arabiriminde iOS işletim sistemine ait bazı patent ihlali unsurlarının bulunduğu bildirdi. Bu sebeple 2014 yılında başlaması planlanan dava kapsamına Galaxy S4’ün de dahil edilmesi için başvurunun yapılacağı aktarıldı.

Samsung cephesinde ise iPhone, Mackbook Air, iPad ve Apple TV gibi birçok seriye dahil edilen tam 22 cihazı dava kapsamına dahil edebilmek için hazırlık yapıyor. Yine Apple cephesinde de Galaxy S4, Galaxy S 3, Galax Note, Note 2 ve Galaxy S2 gibi üst sınıf birçok Samsung telefonu dava kapsamına alınacak.

Apple için Samsung ile yapılan mücadelenin elbette ki farklı bir yönü bulunmakta. Apple için gerçek hedef Google ve Android işletim sistemi üzerinde yoğunlaşmakta; Samsung sadece Android pazarında geniş bir nüfusa sahip olduğu için Apple tarafından daha kolay bir hedef olarak görülmekte.

Kaynak: andronova.com

Tags: , , ,