Blog

Duran Adam İçin Marka Tescili Başvurusu Yapıldı

Posted on: 24 Haz 2013
no comments

Gezi Parkı eylemlerin de fazlası ile ön plana çıkan “Çapulcu” dan sonra tüm Türkiye’ye yayılan ‘Duran Adam’ karakteri için de  Türk Patent Enstitüsü’ne marka tescili başvurusu yapıldı.

“Duran Adam” markasına tüm sınıflarda başvuru yapılması ile birlikle birçok sektör ve alanda kullanılabilecek.

ÇAPULCU 10’U GEÇTİ

Başbakan Tayyip Erdoğan’ın Taksim eylemlerine katılanlar için kullandığı “Çapulcu” kelimesi için yapılan başvuru sayısı 10’a ulaştı. Bir başvuru ”Fenerbahçeli çapulcular” bir başvuru da “Ne sağcıyım ne solcu çapulcuyum çapulcu” markası için yapıldı. Marka tescili için başvuru yapan kişiler bebek emziği, tuvalet kâğıdı, gazete, alkollü içkiler, meşrubat, protez organlar ve prezervatif gibi ürünlere “Çapulcu” kelimesini vermek istedi. Çapulcu için ilk başvuru 4 Haziran’da son başvuru ise 13 Haziran’da geldi.

BÖLÜCÜ YOK

Marka tescili başvuruları öncelikle Türk Patent Enstitüsü tarafından incelenmekte. Başvurunun uygun görülmesi ve itiraz gelmemesi halinde marka tescillenerek altı ay içinde marka bülteninde yayınlanacak. Türk Patent Enstitüsü, kurallar gereği kamu düzenini bozucu ve bölücü ifadeler içeren markaları tescil etmemektedir.

Kaynak: Hurriyet.com.tr

Tags: , , , , ,